Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

4. W liturgii będziemy obchodzili: wspomnienie św. Jana Chryzostoma – we wtorek; święto Podwyższenia Krzyża – w środę – w tym dniu po Mszy Świętej wieczornej wyruszy tradycyjna Droga Krzyżowa na Bryjarkę, którą poprowadzą kandydaci do Sakramentu Bierzmowania; wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – w czwartek; wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana – w piątek.

5. Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: Ministrantów – w poniedziałek o godz. 15.00; Rodziców dzieci z klas 3 – w poniedziałek na Mszę Świętą wieczorną; Grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Akcję Katolicką – w środę wieczorem; Lektorów – w czwartek na godz. 18.00; Dziewczęcą Służbę Maryjną – w piątek o godzinie 15.50; grupę młodzieżową „Adonai” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

8. Za dwa tygodnie przybędzie do naszej parafii XXIII Pielgrzymka Górska Śladami Świętej Kingi. W imieniu Organizatorów prosimy o nocleg dla jej uczestników – w sobotę 24 września. Zgłoszenia w zakrystii lub na plebanii. Można też uczynić to przez email na adres parafii.

9. Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Majerczak – polećmy ją Miłosierdziu Bożem

Do użytku wewnętrznego