Ogłoszenia - XXIII Niedziela Zwykła 4.09.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.

3. W liturgii będziemy obchodzili: uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji – w czwartek.

4. Na spotkania formacyjne zapraszamy: Ministrantów – w poniedziałek o godz. 15.30; Grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę wieczorem; Dziewczęcą Służbę Maryjną – w piątek o godzinie 15.40; grupę młodzieżową „Adonai” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

5. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka we wrześniu lub na początku października zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

6. Misje Święte odbywać się będą w naszej parafii od 17 do 25 września. Przyszła niedziela będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do tego wydarzenia, dlatego comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu została przeniesiona na tę niedzielę. Więcej informacji na temat misji podamy za tydzień. Szczegółowy program tych ćwiczeń duchownych dostarczą do domów członkowie Zespołu Misyjnego i przedstawiciele grup parafialnych. Gdyby ktoś chciał pomóc w rozprowadzeniu programów w sąsiedztwie lub jakimś rejonie parafii, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w intencji Misjonarzy i o obfite owoce Misji dla wszystkich parafian.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. W ostatnim numerze czasopisma  Misje dzisiaj można znaleźć obszerny artykuł o pracy misyjnej w RCA naszego rodaka – ks. Marka Mastalskiego. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Zwyczajem lat ubiegłych, chcielibyśmy wesprzeć budowę domu dla Podopiecznych szczawnickiej „Perły”. Ofiary na ten cel prosimy składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

9. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

10. Za dwa tygodnie przybędzie do naszej parafii XXIII Pielgrzymka Górska Śladami Świętej Kingi. W imieniu Organizatorów prosimy o nocleg dla jej uczestników – w sobotę 24 września. Zgłoszenia w zakrystii lub na plebanii. Można też uczynić to przez email na adres parafii.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Polaczyk – polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego