Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022

XXII Niedziela Zwykła

28.08.2022

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, na Sewerynówce o godz. 17.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  3. W liturgii będziemy obchodzili: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – w poniedziałek, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – w sobotę.
  4. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla szkół i przedszkoli z terenu naszej parafii – w czwartek o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, Nauczycieli i Wychowawców oraz przedstawicieli Rodziców. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 18.00, w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00.
  6. Msze święte gregoriańskie za śp. Irenę Słowik z ul. Szlachtowskiej oraz śp. Beatę Salamon będą odprawiane poza naszą parafią od czwartku (1. Września).
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  8. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisława Majerczak, śp. Stanisława Walkowska oraz sp. Roman Szczepaniak – polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego