Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, na Sewerynówce o godz. 17.00.

2. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji święta św. Krzysztofa, odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej, według porządku: wjazd przez parking kościelny, przejazd obok kościoła, zaś wyjazd przez posesję plebańską na ulicę Jana Wiktora. Bardzo prosimy o sprawny przejazd pojazdami. Ofiary złożone przy tej okazji wspomogą zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

4. W liturgii będziemy obchodzić: święto św. Jakuba, Apostoła – w poniedziałek – w tym dniu wspomina się również św. Krzysztofa – pamiętajmy w modlitwie o naszym ks. wikariuszu Krzysztofie obchodzącym imieniny; wspomnienie św. Joachima i Anny – we wtorek; wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza – w piątek.

5. W przyszłą niedzielę będziemy świętować 130. rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Ma Mszy Świętej o godz. 12.00 w szczególny sposób będziemy się modlić również w intencji Księdza Proboszcza, który w tym roku obchodzi 30. rocznicę święceń kapłańskich. Po Mszy Świętej wyruszy procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy do troski o godną oprawę tej uroczystości, o obecność feretronów i pocztów sztandarowych oraz do włożenia strojów regionalnych.

6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

7. Dnia 17 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy przez formularz online na stronie Facebook grupy 19, a także na spotkaniu przedpielgrzymkowym 14 sierpnia w Krościenku o godz. 14.00. Zachęcamy też do pielgrzymowania duchowego. Dla chętnych są stosowne Legitymacje, które należy wypełnić i zwrócić do 14 sierpnia.

8. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

9. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica przypomina o konieczności złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, której termin minął 30 czerwca i prosi o szybkie uzupełnienie. Brak deklaracji pociąga za sobą poważne konsekwencje również finansowe.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Słowik. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego