Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, zaś na Sewerynówce o godz. 17.00.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie, do czwartku włącznie, Nabożeństwa czerwcowe – w połączeniu z wieczornymi Mszami Świętymi; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Ireneusza – we wtorek; uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów – w środę,  składka w tym dniu, tzw. Świętopietrze, do dyspozycji Ojca Świętego, którego szczególnie ogarniamy w tym dniu naszą modlitwą; święto NMP Tuchowskiej – w  sobotę. Wielki Odpust Tuchowski trwa od 1 do 10 lipca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 18.00, w czwartek od godz. 18.00 oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

6. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie na plebanii w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

7. Msze Święte gregoriańskie za sp. Piotra Głuca będą odprawiane poza naszą parafią od piątku (1 lipca).

8. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

9. Akcja Katolicka organizuje jednodniową pielgrzymkę parafialną do Tuchowa. Wyjazd w sobotę o godz. 13.00 spod Urzędu Miasta i Gminy. Po drodze odwiedzimy Grybów, Bobową i Ciężkowice.

10. Szczawnicka Orkiestra, Wspólnota Leśno-Gruntowa oraz Szczawniccy Flisacy wyszli z inicjatywą dofinasowania zakupu nowego bezprzewodowego nagłośnienia, służyłoby w czasie takich wydarzeń jak choćby procesja Bożego Ciała, w której licznie uczestniczą zarówno parafianie jak i goście. Kto chciałby włączyć się w tę inicjatywę, może to uczynić dzisiaj i przez cały tydzień zostawiając datek w którejś z puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

11. Pod koniec września odbędą się w naszej parafii Misje Święte, módlmy się o ich błogosławione owoce oraz o pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie.

Do użytku wewnętrznego