Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej 12.06.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: nabożeństwa czerwcowe – przez cały tydzień na Mszach Świętych wieczornych, a od czwartku w czasie procesji eucharystycznych w ramach dawnej Oktawy Bożego Ciała; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

4. W liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Antoniego z Padwy – w poniedziałek, wspomnienie bł. Michała Kozala – we wtorek; uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – w czwartek; wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego – w piątek.

5. Zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Poprowadzi je młodzież, która w tym roku przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania.

6. W Boże Ciało Msze Święte będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, po procesji około 13.00 i o godz. 19.00. Składka na hospicja i wybrane cele charytatywne. Dziękujemy poszczególnym grupom za przygotowanie ołtarzy: młodzieży, Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich oraz Różom Różańcowym oraz wszystkim, którzy deklarują chęć pomocy w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, zachęcamy do wystawienia pocztów sztandarowych, przygotowania feretronów, włożenia strojów regionalnych oraz przyprowadzenia dzieci dzwoniących i sypiących kwiaty. Rodzicom już teraz dziękujemy za włożony trud i zachęcamy do przyprowadzania dzieci na codzienne procesje w dawnej Oktawie Bożego Ciała.

7. Jak słyszeliśmy w komunikacie, w środę przypada 10. rocznica objęcia naszej diecezji przez bpa Andrzeja Jeża – pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

8. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.30; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Akcję Katolicką – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.40; grupę „Adonai” – w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

11. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 1 w Szczawnicy zaprasza na spektakl „To i owo”, na motywach „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Odbędzie się on w środę, 15 czerwca, o godz. 18.00 w Dworku Gościnnym. Szczegóły na plakatach.

12. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Helena Majerczak-Sowa i śp. Mieczysława Mastalska. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego