Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie wieczorem modlitwy w ramach Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego; Nabożeństwa Majowe – do wtorku włącznie, codziennie o godz. 18.30, Nabożeństwa ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – od środy przez cały tydzień na Mszach Świętych wieczornych; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii obchodzimy: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – we wtorek, wspomnienie św. Justyna – w środę; wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników – w piątek.

4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Możliwości skorzystania z sakramentu Pokuty: w środę od godz. 18.00; w czwartek od godz. 18.00, w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Nabożeństwo wynagradzające – w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Grupa Odnowy „Synaj” zaprasza na wigilijne czuwanie, w sobotę wieczorem. Rozpoczęcie Mszą Świętą z uroczystości o godzinie 19.00, a po niej czuwanie.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; DSM i LSO – na Msze Święte w pierwszy piątek miesiąca; grupę „Adonai” – w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Strachociny – sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Koszt zależny od ilości uczestników. Wyjazd w sobotę, 11 czerwca. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do p. Aleksandra Majerczaka (508 392 800).

10. Msze Święte gregoriańskie za śp. Stanisławę Mastalską z ul. Sopotnickiej będą odprawiane poza naszą parafią od 1 czerwca.

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Ryszard Wójcik. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego