Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30 a po nim zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na utrzymanie WSD w Tarnowie. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa Majowe – codziennie o godz. 18.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

4. W liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Andrzeja Boboli – w poniedziałek – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego biskupa Andrzeja, który obchodzi imieniny; wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego – w środę.

5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.30; grupę Odnowy „Synaj” – wyjątkowo w środę wieczorem; Akcję Katolicką – w środę wieczorem; ministrantów i lektorów – w czwartek na godz. 17.30; DSM – w piątek na godz. – 15.40, grupę „Adonai” – w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na papieską majówkę w rocznicę urodzin Jana Pawła II, w środę, 18 maja, na godz. 17.00 na Przystani Flisackiej w Pieninach.

7. Związek Podhalan zaprasza na Majówkę przy kapliczce na początku ul. Szlachtowskiej, w czwartek, 19 maja, na godz. 18.00.

8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

10. Małżonków naszej parafii zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu zatytułowanym „Sztuka rozwiązywania konfliktów”, które odbędzie się w sobotę 21 maja o godz. 19.00 w nowym kościele w Krościenku n/D. Chętnych prosimy o zgłaszanie się pod numerem, który znajduje się na plakacie w gablocie z ogłoszeniami (512-890-790).

11. Góralska Majówka z okazji 102. Rocznicy urodzin Jana Pawła II, organizowana przez Małą Armię Janosika odbędzie się sobotę, 28 maja, o godz. 19.00 w Rabie Wyżnej. Wstęp wolny z własnym krzesełkiem, gdyż będzie to spotkanie plenerowe. Transport ze Szczawnicy z „Szewczyk Travel” w cenie 25 zł od osoby – zapisy w firmie transportowej.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Szymon Zabrzeski, śp. Stanisław Hamerski, śp. Janina Fleszar. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego