Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna 1.05.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa Majowe – codziennie o godz. 18.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Atanazego – w poniedziałek; Uroczystość NMP Królowej Polski – we wtorek (w tym dniu Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym); wspomnienie św. Floriana – w środę; święto św. Filipa i Jakuba -Apostołów – w piątek.

4. Tradycyjna Msza Święta w intencji Ojczyzny – 3 maja, we wtorek, w kaplicy na Przysłopie – rozpocznie się około południa, po złożeniu wieńców przy pomniku, które będzie o godz. 11.30. W tym roku będzie jej przewodniczył ks. Jan Gwóźdź – proboszcz z Obidzy.

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Trwamy w łasce uświęcającej. Gdyby jednak ktoś pragnął skorzystać z sakramentu pokuty, będziemy spowiadać w czwartek od godz. 17.30, w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Nabożeństwo wynagradzające – w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

6. Uroczystość św. Stanisława B.M., przypadająca w przyszłą niedzielę, zostaje przeniesiona na poniedziałek. Przyszła Niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania. A w naszej parafii będzie to dzień I Komunii Świętej. Obrzęd ten odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 12.00. W miarę możliwości prosimy pozostawić tę Mszę Św. dzieciom oraz ich rodzinom. Nabożeństwo Pokutne i spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą odbędzie się w sobotę o godz. 10.00.

7. Grupę „Emaus” zapraszamy na spotkanie w poniedziałek wieczorem; DSM i Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na Mszę Świętą w I piątek.

8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień

9. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

10. Msza Święta dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów będzie za tydzień – w niedzielę 8 maja o godz. 15.00 w Łącku.

11. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na 5-letnie studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. W tym roku rozpaczną się także , dające takie same uprawnienia, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Studia te przeznaczone są dla czynnych zawodowo nauczycieli. Muszą oni posiadać przygotowanie pedagogiczne.

12. Msze Święte gregoriańskie za śp. Stanisławę Wyrostek rozpoczną się poza naszą parafią od czwartku (05.05).

Do użytku wewnętrznego