Ogłoszenia - Ndz. Mił. Bożego - Odpust św. Wojciecha 24.04.2022 r.

Święto Miłosierdzia Bożego - Odpust ku czci św. Wojciecha B. M.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia, i o 19.00. Nieszpory świąteczne o 18.30. Serdecznie dziękujemy ks. Adamowi Stycowi, Salwatorianinowi z Zakopanego, za dzisiejszą posługę słowa. Bóg zapłać!

2. Z okazji patronalnego święta Caritas, pragniemy podziękować wszystkim, którzy w naszej parafii włączają się w tę działalność podejmując dzieła miłosierdzia oraz tym, którzy wspierają je ofiarami. W nawiązaniu do komunikatu z ubiegłego poniedziałku, ofiary na rzecz Caritas prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest obchodzony jako Tydzień Miłosierdzia. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Msza Święta w intencji Ojczyzny, za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem.

4. Ks. abp Henryk Nowacki udzieli szczawnickiej młodzieży Sakramentu Bierzmowania w najbliższy piątek o godz. 15.30. W związku z tym, kandydatów do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy na Triduum: we wtorek, środę i czwartek na godz.19.00. W czwartek będzie możliwość spowiedzi dla kandydatów, ich rodziców i świadków.

5. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą w kościele codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy również do wspólnego odprawiania tych nabożeństw w gronie sąsiadów przy kapliczkach na terenie parafii.

6. W liturgii obchodzimy: święto św. Marka – w poniedziałek – w tym dniu w połączeniu z Mszą Świętą wieczorną odbędzie się tradycyjna procesja z modlitwą o urodzaje; przeniesiona Uroczystość św. Wojciecha – we wtorek; święto św. Katarzyny ze Sieny – w piątek.

7. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.30; grupę „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; ministrantów i lektorów – w czwartek na godz. 17.30; DSM – w piątek na godz. – 15.40; dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami – w piątek na godz. 17.00; Parafialny Zespół Synodalny – w piątek wieczorem.

8. Msze Święte gregoriańskie poza naszą parafią za śp. Danutę Zachwieję oraz śp. Karola Kitę rozpoczną się od 01 maja. W tym dniu również rozpoczną się Msze Święte gregoriańskie za śp. Dawida Słowika.

9. Zarząd Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza wszystkich Strażaków wraz z Rodzinami na Mszę Świętą z okazji dnia Strażaka, która odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia, w kościele w Jaworkach.

10. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Nowotarska Strażacka Kropla” zaprasza mieszkańców Szczawnicy do udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się 3 maja (wtorek) w remizie OSP w Szczawnicy w godz. od 8.30 do 14.00. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

11. Наші брати і сестри-українці-православні сьогодні святкують Великдень. Христос воскрес із мертвих! Нехай світло Воскреслого Христа осяє кожну темряву в наших серцях! Нехай Пасхальний досвід нагадає нам, що ми послані у світ, щоб принести йому любов і Добру Новину про спасіння!

Do użytku wewnętrznego