Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu 3.04.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. W ciągu tygodnia do soboty włącznie Msze Święte wieczorne są o godz. 19.00.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godz. 19.00 a następnie Msza Święta. Zachęcamy do udziału.

3. Piątkową drogę krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi Związek Podhalan. Jeżeli pogoda dopisze oraz uda się nam uporządkować i posprzątać kaplice, to chcielibyśmy odprawić ją na zewnątrz. W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych do prac porządkowych i sprzątania w piątek od godz. 10.00. Mieszkańców ulic odpowiedzialnych za poszczególne kaplice prosimy o ich posprzątanie w tym tygodniu dogodnym dla nich czasie.

4. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Wojciech Bieszke – Redemptorysta. Szczegółowy program znajduje się w gablocie z ogłoszeniami. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na naukę stanową z nabożeństwem pokutnym i okazją do spowiedzi w sobotę po Mszy Świętej o godz. 19.00. Parafialna spowiedź będzie w Wielki Wtorek przez cały dzień. Chorych odwiedzimy w Wielką Środę, zgłoszenia do Wielkiego Wtorku.

5. W Niedzielę Palmowa poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach Świętych, zaś uroczysta procesja z palmami przed Mszą Świętą o godz. 10.30. Prosimy zgromadzić się tradycyjnie przy starej plebanii.

6. W Niedzielę Palmową po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godziny 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku ulicami centrum (ul. Zdrojową przez Plac Dietla do ul. Jana Wiktora i obok plebanii do kościoła). Rozważania poprowadzi O. Rekolekcjonista, zaś krzyż będzie niesiony w następującym porządku: Stow. Rodzin Kat. - Stacja I; Siostry zakonne - Stacja II; Flisacy - Stacja III; Róże Różańcowe - Stacja IV; Lektorzy i Ministranci - Stacja V; Caritas - Stacja VI; Młodzież - Stacja VII; Nauczyciele - Stacja VIII; Dzieci ze szkoły podstawowej - Stacja IX; Związek Podhalan - Stacja X; Samorząd - Stacja XI; Rada Parafialna - Stacja XII; Strażacy, Policja i Straż Miejska - Stacja XIII; Akcja Katolicka - Stacja XIV. Wszystkich, Parafian i Gości, serdecznie zapraszamy! Zwracamy się też z prośbą do straży miejskiej i straży pożarnej, aby służby te tradycyjnie zatroszczyły się o bezpieczeństwo i porządek na trasie.

7. W tym tygodniu przypada I. czwartek miesiąca – cicha adoracja w intencji powołań do służby Bożej w Kościele – w czwartek od godz. 18.00.

8. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: aspirantów – w poniedziałek na 15.30; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w czwartek na godz. 17.30; ministrantów i lektorów – w czwartek na godz. 17.30; Dziewczęcą Służbę Maryjną – w piątek na godz. 15.30.

9. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w tym miesiącu lub na początku następnego zapraszamy na katechezę chrzcielną, ze względu na rekolekcje, wyjątkowo - w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

10. Serdecznie dziękujemy za udział w prowadzonej przez parafialny zespół Caritas zbiórce żywności długoterminowej i środków czystości. Nadal prosimy o przynoszenie darów na plebanię oraz wsparcie zbiórki w sklepach na terenie Szczawnicy. Osobom z parafialnego zespołu Caritas oraz młodzieży ze szkolnego koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 dziękujemy jej przeprowadzenie i dotarcie z darami do potrzebujących. Wszystkim wspierającym organizowanie w parafii różnych form pomocy dla potrzebujących a zwłaszcza dla uchodźców składamy serdeczne Bóg zapłać!

11. Podopiecznym szczawnickiej „Perły”, wraz z opiekunami, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za posprzątanie otoczenia kościoła. Bóg zapłać!

12. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

13. Jałmużna to jeden z czynów pokutnych. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania baranków wielkanocnych i paschalików, które znajdziemy dzisiaj i przez cały tydzień w kościele, są przeznaczone na Caritas i traktowane jako jałmużna wielkopostna. Ofiary prosimy składać do oznaczonej puszki.

14. Koncert pieśni wiekopostnych w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Dominanta” odbędzie się w naszym kościele w najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej. W imieniu własnym i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszamy!

15. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Centrum Kultury Sportu i Promocji w Szczawnicy, Oddział Pieniński Związku Podhalan oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Szczawnicy zapraszają na Konkurs Palm Wielkanocnych, który odbędzie się w niedzielę Palmową po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 10:30 w sali kinowej na ul. Głównej 6. Więcej informacji na stronach internetowych organizatorów. Serdecznie zapraszamy!

16. W Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica uruchamia się punkt obsługi klientów (dla obywateli Ukrainy) w sprawie świadczeń 500+. Pracownicy ZUS pomogą wszystkim zainteresowanym uchodźcom założyć profil na PUE ZUS i złożyć wniosek o świadczenie. Lista wymaganych dokumentów jest w gablocie z ogłoszeniami. Uruchomienie punktu od 05.04.2022r. (wtorek), zaś będzie on działał w godz. 9.00-13.00.

17. Módlmy się o pokój. W tej intencji modlimy się także dzisiaj w czasie adoracji śpiewając Suplikacje.

Do użytku wewnętrznego