Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

2. Tradycyjnie od 1 kwietnia Msze Święte w dni powszednie rozpoczynać się będą o godz. 19.00, natomiast w niedziele do Niedzieli Palmowej włącznie o godz. 17.00.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza święta w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o godz. 17.00 a następnie Msza Święta, oraz dla młodzieży o godz. 19.00 a następnie Msza Święta. Zachęcamy do udziału.

4. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, oraz po Nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 17.00 i 19.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: w środę od godz. 16.00; w czwartek od godziny 16.00; w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Szczawnicy Wyżnej w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

5. W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, tradycyjnie, Związek Podhalan poprowadzi Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Bryjarkę. Rozpoczęcie pod krzyżem misyjnym na placu przykościelnym w sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 20.15. Serdecznie zapraszamy!

6. Dzień wcześniej, 1 kwietnia rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele w Szczawnicy o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie i na parafialnym Facebooku.

7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę „Emaus” – w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; scholę dziecięcą – w czwartek na godz. 18:00; DSM i Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy w I piątek na Mszę Św.

8. Serdecznie dziękujemy za udział w prowadzonej przez parafialny zespół Caritas zbiórce żywności długoterminowej i środków czystości. Nadal prosimy o przynoszenie darów na plebanię oraz wsparcie zbiórki w sklepach na terenie Szczawnicy. Osobom z parafialnego zespołu Caritas, Ochotniczej Straży Pożarnej, wolontariuszom z parafii, cukierni „Piotrowscy” z Krościenka, restauracji „Przystań Flisak” dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu pobytu w Szczawnicy konwojów humanitarnych z Hiszpanii. Wszystkim wspierającym organizowanie w parafii różnych form pomocy dla uchodźców składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Punkt, w którym uchodźcy mogą korzystać z pomocy zorganizowanej również przy udziale parafialnej Caritas, znajduje się  w Remizie Strażackiej. Na dole można znaleźć żywność i środki czystości a na piętrze ubrania i buty.

10. Podopiecznym szczawnickiej „Perły”, wraz z opiekunami, serdecznie dziękujemy za posprzątanie otoczenia kościoła. Bóg zapłać!

11. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

12. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku z prasą.

13. Jałmużna to jeden z czynów pokutnych. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania baranków wielkanocnych i paschalików, które znajdziemy dzisiaj i przez cały tydzień w kościele, są przeznaczone na Caritas i traktowane jako jałmużna wielkopostna. Ofiary prosimy składać do oznaczonej puszki.

14. W ramach wielkopostnych czynów pokutnych chcemy zaproponować również modlitwę w intencji kandydatów do sakramentu bierzmowania. Ideą jest, aby chętne osoby zabierały sobie ze stolika z prasą imienne karty kandydatów, i codziennie przez miesiąc, do dnia bierzmowania modliły się w intencji tego konkretnego kandydata. Zachęcamy do towarzyszenia młodym swoją modlitwą na ostatnim etapie przed Bierzmowaniem.

15. Zachęcamy także do podjęcia podobnej codziennej modlitwy w intencji dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. Stosowne karty imienne dzieci pierwszokomunijnych można zabrać od ich rodziców, przy wyjściu z kościoła.

16. Msze Święte gregoriańskie za śp. Zbigniewa Szczepaniaka, śp. Dawida Słowika oraz śp. Janinę Węglarz rozpoczną się poza naszą parafią od piątku, 1.04.2022 r.

17. Módlmy się o pokój. W tej intencji modlimy się dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej śpiewając Suplikacje.

18. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Helena Kołodziej, śp. Mirosław Wiercioch i śp. Józef Groński. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego