Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. W związku z obchodzonym dzisiaj dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, w którym szczególnie myślimy o naszych misjonarzach na Ukrainie, prosimy o składanie ofiar do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele, dzisiaj i przez cały tydzień.

4. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystówi  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o godz. 17.00, które poprowadzi grupa Odnowy "Synaj" oraz dla młodzieży o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.

5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; aspirantów – w poniedziałek na 15.30; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w czwartek na godz. 18:00; ministrantów i lektorów – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; Dziewczęcą Służbę Maryjną – w piątek na godz. 15.30, grupę „Adonai” w piątek wieczorem.

6. Serdecznie dziękujemy za udział w prowadzonej przez parafialny zespół Caritas zbiórce żywności długoterminowej i środków czystości. Podobnie, jak w zeszłym tygodniu prosimy o przynoszenie darów do Domu Parafialnego codziennie od 16.00 do 17.00, zaś we wcześniejszych godzinach na plebanię. Dodatkowo, z pomocą młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas przy SP. nr 2, prowadzona jest zbiórka w sklepach na ternie Szczawnicy. W ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy” nasza parafia musi przygotować 10 paczek. Gdyby jakaś rodzina samodzielnie chciała przygotować taką paczkę, to stosowne kartony będą do odebrania na plebanii, zaś wyszczególnienie produktów z proponowaną zawartością takiej paczki znajdziemy na tablicy z ogłoszeniami. Dziękujemy przy tej okazji Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich oraz osobom prywatnym, które wsparły finansowo dedykowaną uchodźcom pomoc charytatywną. Potrzeby są ogromne – od żywności, czy ubrań, poprzez środki higieniczne, chemię gospodarczą aż do przyborów szkolnych.

7. Osoby, które chciałyby wspomóc znajdujących się w Szczawnicy uchodźców odzieżą mogą ja zostawiać w Remizie Strażackiej na piętrze. Tam też mogą się po nią zgłaszać Ci, którzy przyjęli uchodźców, bądź sami zaineresowani.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Módlmy się o pokój. W tej intencji modlimy się dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej śpiewając Suplikacje.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Karol Kita oraz śp. Andrzej Jura. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego