Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu 6.03.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary na rzecz uchodźców z Ukrainy złożone do puszek w minionym tygodniu i te składane na cele charytatywne w Popielec, które zostaną przeznaczone na ten sam cel. Bóg zapałać!

3. W związku z coraz większą liczbą uchodźców z Ukrainy przybywających bardzo prosimy osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach, o zgłaszanie ich obecności władzom samorządowym, oczywiście za wiedzą i zgodą samych zainteresowanych. Także do tych władz powinny się zwrócić osoby, które wyrażają gotowość przyjęcia uchodźców w najbliższych dniach, aby uzyskać niezbędne informacje. Niezależnie od tego prosimy o zgłaszanie obecności gości z Ukrainy także w parafii, aby parafialny zespół Caritas mógł w razie potrzeby udzielić im stosownej pomocy. Organizowanie dalszej pomocy tą drogą jeszcze przed nami, po szczegółowej ocenie skali zjawiska i konkretnych potrzeb.

4. Witamy w naszej wspólnocie diakona Franciszka Jawora, pochodzącego ze Szczepanowa, który będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską.

5. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów  i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o godz. 17.00 oraz dla młodzieży o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.

6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę modlitewną „Emaus” - w poniedziałek wieczorem; aspirantów – w poniedziałek na 15.30; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę wieczorem, scholę dziecięcą – w środę na godz. 18:00 ; ministrantów i lektorów – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; Dziewczęcą Służbę Maryjną – w piątek na godz. 15.40.

7. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w marcu lub na początku kwietnia zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

8. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17:00.

9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica informuje,  w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy, ul. Szalaya 84 został uruchomiony Gminny Magazyn Pomocy dla Ukrainy. Punkt czynny będzie od godziny 8.00 do godziny 16.00 od poniedziałku do piątku. Środki te poprzez Wojewodę Małopolskiego zostaną przekazane potrzebującym na Ukrainie oraz oczekującym przed przejściami granicznymi.

11. Władze Samorządowe Miasta i Gminy Szczawnicy, przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy organizuje akcję pn.: „Pomoc dla Chmielnika”. Chmielnik jest znanym w Ukrainie uzdrowiskiem  i od wielu lat naszym miastem partnerskim. Środki pieniężne można przekazywać jedynie na konto Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy, numer konta dostępny jest na portalach społecznościowych  i bankach na terenie naszego miasta. Za zebrane fundusze zakupione zostaną zestawy apteczne i leki tak potrzebne dla walczącej Ukrainy.

12. Módlmy się o pokój. W tej intencji dzisiejsza adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Suplikacje.

Do użytku wewnętrznego