Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o 16.30, po nim zmiana tajemnic różańcowych.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00 a po nim Msza Święta wieczorna; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia – w poniedziałek; wspomnienie św. Jana Kantego – w środę; uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski – w piątek – w tym dniu nie obowiązuje w Małopolsce abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. W tym tygodniu Nabożeństwo Różańcowe poprowadzą: Pomocnicy Maryi – w poniedziałek; Akcja Katolicka – we wtorek; Dzieci z Ochronki – w środę; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w czwartek.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspirantów – w poniedziałek o godz. 15.15; grupę „Emaus” – w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Akcję Katolicką – w środę po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w czwartek na godz. 18.00; grupę „Adonai” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze na 2022 rok są rozprowadzane w zakrystii i na plebanii.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Troska o groby i porządek na cmentarzu są wyrazem naszej wiary i miłości. Jeszcze bardziej jest nią troska o czystość naszej duszy, abyśmy mogli owocnie przyjść z pomocą  naszym zmarłym przez modlitwę, zyskiwane odpusty, wypominki. Zawsze podczas nabożeństw jest kapłan w konfesjonale. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na stoliku z prasą.

Do użytku wewnętrznego.