Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne i zmiana tajemnic różańcowych o 18.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męcz. – w poniedziałek; święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – we wtorek; wspomnienie św. Pio z Pietrelciny – w czwartek.

4. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w środę na godz. 17.30; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę po Mszy Świętej wieczornej; aspirantów i nowych chętnych kandydatów do LSO z klas 3 i 4 – w czwartek na godz. 18.00; grupę „Adonai” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

5. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek na godz. 17.45.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze na 2022 rok są rozprowadzane w zakrystii i na plebanii.

7. W sobotę po południu przybędzie do Szczawnicy, XXXII Górska Pielgrzymka szlakiem Św. Kingi. Ze względu na sytuację sanitarną czynią to sztafetowo, bez noclegów. Pielgrzymi przyjdą z relikwiami św. Kingi, która jest patronką Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan.

8. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin, Janosa Esterhazyego, męczennika czasów komunizmu, przywódcy Węgrów w Czechosłowacji i Słowacji. Obecny rok został ogłoszony rokiem pamięci tego wybitnego Węgra, którego proces beatyfikacyjny został otwarty w Krakowie w 2019 r. W ramach obchodów roku Pamięci zostanie odprawiona za Niego w naszym kościele uroczysta Msza Święta, z udziałem pocztów sztandarowych oraz Gości – w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy, zaś członków Związku Podhalan oraz wszystkich posiadających stroje regionalne zachęcamy do ich włożenia.

9. Uniwersytet Społecznego Nauczania Jana Pawła II rozpoczyna jesienną działalność w Nowym Sączu. Pierwszy wykład odbędzie się 5 października. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

10. Grupa „Thermaleo” poszukuje pracowników do pracy w kuchni i restauracji w „Willi Marta”, „Café Helenka” i „Dworku Gościnnym”. Zgłodzenia w Biurze przy Palcu Dietla 7.