Ogłoszenia - XXIII Niedziela Zwykła 5.09.2021 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30.

2. W myśl komunikatu z ubiegłej niedzieli, ofiary na rzecz Caritas dedykowane do pomocy dla Afgańczyków, prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele – można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji – we wtorek.

5. Katecheza chrzcielna dla chrzestnych i rodziców dzieci, które mają być ochrzczone we wrześniu lub na początku października odbędzie w najbliższą sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę „Emaus” - w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej na starą plebanię; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholi dziecięcej – w środę o godz. 17.00; ministrantów i lektorów – w czwartek na godz. 18.00; grupę „Adonai” - w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Od wtorku do niedzieli chętni będą mogli zakupić u księży katechetów w kancelarii odpowiednie katechizmy i ćwiczenia do szkoły podstawowej.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Gminne Biuro Spisowe w Szczawnicy przypomina, że do 30 września br. na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny 2021, w którym udział jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny. Informujemy, że w każdy poniedziałek września w godzinach od 9.00 do 17.00 w budynku Remizy OSP w Szczawnicy ul. Szalaya 84 będzie pełnił dyżur rachmistrz spisowy.

10. Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy zaprasza wszystkich członków Oddziału na Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w sobotę, 11 września o godz. 16.00 w siedzibie na Sewerynówce.

11. W ostatnim ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Kurek z d. Jankowska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.