Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00, Nieszpory niedz. o godz. 18.30. Msze Święte ostatni raz w tym roku w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, na Sewerynówce o godz. 17.00.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: święto św. Grzegorza Wielkiego – w piątek.

4. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla szkół i przedszkoli z terenu naszej parafii będzie sprawowana w środę o godzinie 8.00. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, Nauczycieli i Wychowawców oraz przedstawicieli Rodziców.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 18.00, w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00.

6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej rozpoczyna się nowenna przygotowująca nas do uroczystości beatyfikacji Sług Bożych: M. Elżbiety Róży Czackiej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień na stoliku z prasą. Tam również można znaleźć kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Zachęcamy do skorzystania z oferty książkowej kiermaszu zorganizowanego  przy kościele przez Akcję Katolicką.

9. W cyklu „Wytrwale wzwyż”, Akcja Katolicka oraz Szczawnicki Oddział PTTK zapraszają dzisiaj (29 sierpnia) na wyprawę na Spisz. Zbiórka o godz. 8.15 obok „wiewiórki” w centrum. W programie Msza Święta w Niedzicy.

10. Msze Święte gregoriańskie za śp. Janinę Szczepaniak i śp. Jana Klosa rozpoczną się poza naszą parafią od 2 września, zaś za śp. Władysława Saratę od 6 września.

11. Rejonowy Duszpasterz osób niepełnosprawnych fizycznie zaprasza na Mszę Świętą do Łącka w najbliższą niedzielę na godz. 15.00. Po Mszy Świętej spotkanie integracyjne.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Zbigniew Janiszek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.