Ogłoszenia - XXI Niedziela Zwykła 22.08.2021r.

Ogłoszenia - XXI Niedziela Zwykła  22.08.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00, Nieszpory niedz. o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, na Sewerynówce o godz. 17.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godz. 14.45.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: święto św. Bartłomieja, Apostoła – we wtorek; święto Matki Bożej Częstochowskiej – w czwartek – jest to patronalne święto kaplicy w Parku Dolnym i dlatego będzie tam Msza Święta o godz. 17.00; wspomnienie św. Moniki – w piątek; wspomnienie św. Augustyna – w sobotę.
  4. Zebranie sprawozdzawczo-wybroczeStowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w piątek 27 sierpnia w domu parafialnym o godz. 1530.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień na stoliku z prasą. Tam również można znaleźć kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  6. Zachęcamy do skorzystania z oferty książkowej kiermaszu zorganizowanego  przy kościele przez Akcję Katolicką.
  7. W cyklu „Wytrwale wzwyż”, Akcja Katolicka oraz Szczawnicki Oddział PTTK zapraszają w przyszłą niedzielę (29 sierpnia) na wyprawę na Spisz. Zbiórka o godz. 8.15 obok „wiewiórki” w centrum. W programie Msza Święta w Niedzicy.
  8. Dziękujemy serdecznie za posługę w naszej parafii ks. Grzegorzowi Gilowi, który został posłany do parafii pw. św. Bartłomieja, Apostoła w Porębie Spytkowskiej.  Decyzją Ks. Biskupa na Jego miejsce przyjdzie w tym tygodniu ks. Piotr Cierniak, pochodzący z Okulic, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju. Obejmijmy nową posługę obydwu kapłanów naszą modlitwą.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Kazimierz Kluska oraz Stanisława Wyrostek.  Polećmy ich  Miłosierdziu Bożemu.