Ogłoszenia - XIX Niedziela Zwykła 8.08.2021 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00, Nieszpory niedz. o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, na Sewerynówce o godz. 17.00.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie i wpłacane na konto parafii ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża – w poniedziałek, święto św. Wawrzyńca – we wtorek; wspomnienie św. Klary – w środę; wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – w sobotę.

5. Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, odbędzie się w piątek (13.08) po Mszy Świętej wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem „Cudu nad Wisłą”. Na Mszach Świętych poświęcenie kwiatów i wieńców żniwnych. W tym dniu jest patronalne święto kaplicy na Sewerynówce.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień na stoliku z prasą. Tam również można znaleźć kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Zachęcamy do skorzystania z oferty książkowej kiermaszu zorganizowanego  przy kościele przez Akcję Katolicką oraz rękodzieła podopiecznych szczawnickiej „Perły”. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy, buduje w Szlachtowej dom dla swoich podopiecznych. Ofiary na ten cel prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele dzisiaj i przez cały tydzień.

9. W ramach XIII Festiwalu „Muzyka nad Zdrojami”, program akordeonowy pt. „Accochameleon”, zaprezentują w naszym kościele Maciej Zimka i Wiesław Ochwat – duet akordeonowy. Rozpocznie się on w najbliższą sobotę (14.08) o godz. 20.15. Serdecznie zapraszamy!