Ogłoszenia - XVIII Niedziela Zwykła 1.08.2020r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, na Sewerynówce o godz. 17.00.

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.

3.    W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – w środę, święto Przemienienia Pańskiego – w piątek. Od dzisiaj trwa tygodniowy odpust w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 18.00, w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00.

5.    Msze Święte Gregoriańskie za śp. Marka Pabisa oraz śp. Zofię Niezgodę rozpoczną się od środy i będą celebrowane poza parafią.

6.    Rodziców Chrzestnych oraz Rodziców planujących chrzest dziecka w sierpniu lub na początku września zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

7.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień na stoliku z prasą. Tam również można znaleźć kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8.    Zachęcamy do skorzystania z oferty książkowej kiermaszu zorganizowanego  przy kościele przez Akcję Katolicką.

9.    W ramach XIII Festiwalu „Muzyka nad Zdrojami”, program organowy pt. „Organy Tomasza Falla”, zaprezentuje na naszych organach Michał Markuszewski. Początek dzisiaj o godz. 20.15. Natomiast w piątek (6 sierpnia) w naszym kościele wystąpi Katarzyna Wiwer wraz kwartetem smyczkowym The Time Quartet zaprezentują program zatytułowany Etno-Inspiracje. Początek o 20.15. Serdecznie zapraszamy!