Ogłoszenia - XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021r.

Ogłoszenia - XVI Niedziela Zwykła  18.07.2021r.

1. W odpowiedzi na odczytany Apel Abpa Gądeckiego w przyszłym tygodniu zorganizujemy stosowaną zbiórkę.

2. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, zaś na Sewerynówce o godz. 17.00. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczaniem na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Msza Święta wotywna ku czci św. Józefa – w poniedziałek wieczorem; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny z modlitwą do św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.

4. W środę (21 lipca) w naszym kościele doroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy Świętej porannej a zakończenie o godz. 19.00. Postarajmy się znaleźć w tym dniu czas na wyciszenie się i adorację. Zachęcamy do zorganizowania się w ramach grup parafialnych i Róż Żywego Różańca, tak aby zawsze ktoś był na modlitwie.

5. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: święto św. Marii Magdaleny – w czwartek; święto św. Brygidy, patronki Europy – w piątek, wspomnienie św. Kingi – patronki diecezji – w sobotę.

6. Rocznicę poświęcenia naszej świątyni będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę. Z tej racji po Mszy Świętej o 12.00 odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zachęcamy do troski o jej oprawę, obecność feretronów i pocztów sztandarowych oraz do włożenia strojów regionalnych.

7. Z racji obchodzonego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Prosimy kierowców o takie ustawienie pojazdów, aby ruch mógł odbywać się płynnie od parkingu parafialnego, poprzez plac kościelny obok krzyża misyjnego poprzez posesję plebańską do ulicy Jana Wiktora i dalej w górę w kierunku Palcu Dietla i ulicy Zdrojowej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.

8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Tam można znaleźć również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Zachęcamy do skorzystania z oferty kiermaszu zorganizowanego  przy kościele przez Akcję Katolicką.

10. W cyklu „Wytrwale wzwyż”, Akcja Katolicka oraz Szczawnicki Oddział PTTK zapraszają w przyszłą niedzielę (25 lipca) na pieszą wyprawę na Górę Zamkową. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 7.30. Dla chętnych, przy dobrej pogodzie będzie jeszcze możliwe wejście na Trzy Korony.

11. W tym roku Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ma charakter sztafetowy. Grupa „19” idzie tylko jeden dzień – 18 sierpnia. Potem każdy może pojechać na wejście pielgrzymki. Zapisy do grupy są WYŁĄCZNIE drogą ONLINE do 31 lipca. Formularz i informacje są na stronie facebooka grupy 19. Zachęcamy także do duchowego towarzyszenia przez transmisje internetowe i Radio RDN.