Ogłoszenia - XV Niedziela Zwykła 11.07.2021r.

Ogłoszenia - XV Niedziela Zwykła  11.07.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, zaś na Sewerynówce o godz. 17.00.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli
    w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową, które poprowadzi parafialne Koło Caritas – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu - w poniedziałek; wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta – we wtorek; wspomnienie św. Bonawentury – w czwartek; wspomnienie NMP z Góry Karmel – w piątek.

5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Tam można znaleźć również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

6. Msze święte gregoriańskie za śp. Janinę Lizoń rozpoczną się poza parafią od piątku (16 lipca).

7. Zachęcamy do skorzystania z oferty kiermaszu zorganizowanego  przy kościele przez Akcję Katolicką. Tam też prowadzona jest zbiórka podpisów za ustawą chroniącą życie nienarodzonych.

8. Reaktywując cykl „Wytrwale wzwyż”, Akcja Katolicka oraz Szczawnicki Oddział PTTK zapraszają w przyszłą niedzielę (18 lipca) na pieszą wyprawę na Prehybę. Zbiórka pod kwietnikiem w kształcie Wiewiórki o godzinie 8.00. W programie złożenie kwiatów przy obelisku dedykowanym Żołnierzom Niezłomnym na Krzemieninach. Na zakończenie uczestnictwo we Mszy Świętej o godz. 17.00 w kaplicy na Sewerynówce.

9. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Zbigniew Witkowski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.