Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła 4.07.2021r.

Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła  4.07.2021r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz.:6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, zaś na Sewerynówce o godz. 17.00.

2.    Pożar w Nowej Białej i trąba powietrzna nad Librantową i Koniuszową stanowią wyzwanie dla ludzkiej solidarności i chrześcijańskiej caritas. Ofiary na rzecz poszkodowanych prosimy składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

3.    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem.

4.    W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – we wtorek; wspomnienie św. Jana z Dukli - w czwartek.

5.    Droga Krzyżowa na Bryjarkę, prowadzona przez Pieniński Oddział Związku Podhalan, z okazji 119 rocznicy postawienia tam krzyża, odbędzie się w piątek (9 lipca). Rozpoczęcie przy Kaplicy w Parku Górnym o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

6.    Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w lipcu lub na początku sierpnia zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

7.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8.    Msze święte gregoriańskie za śp. Katarzynę Klag oraz za śp. Zofię Słowik rozpoczną się poza parafią od poniedziałku.

9.    Zachęcamy do skorzystania z oferty kiermaszu prowadzonego przy kościele przez Akcję Katolicką.

10.     Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Maria Ciesielka. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy także wcześniej zmarłych tragicznie śp. Romana Polaczyka i śp. Genowefę Fitę. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.