Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021r.

Ogłoszenia - XIII Niedziela Zwykła  27.06.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, zaś na Sewerynówce o godz. 17.00.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: codziennie wieczorem, do środy włącznie, nabożeństwo czerwcowe; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Ireneusza – w poniedziałek; uroczystość św. Piotra i Pawła – we wtorek – składka w tym dniu, tzw. Świętopietrze, do dyspozycji Ojca Świętego, którego szczególnie ogarniamy w tym dniu naszą modlitwą; święto NMP Tuchowskiej – w piątek; święto św. Tomasza, Apostoła – w sobotę.
  4. Wielki Odpust Tuchowski rozpoczyna się w czwartek. Jego program można znaleźć w gablocie zgłoszeniami. Akcja Katolicka organizuje wyjazd w piątek (2 lipca) po południu. Chętnych prosimy o szybki kontakt z osobą wymienioną w ogłoszeniu.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 18.00, w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00.
  6. Pożar w Nowej Białej i trąba powietrzna Nad Librantową i Koniuszową stanowią wyzwanie dla ludzkiej solidarności i chrześcijańskiej caritas. Ofiary na rzecz poszkodowanych będzie składać w przyszłą niedzielę i przez cały następny tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Biskup Tarnowski wystosował specjalny komunikat.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  8. Rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Nowością są studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Szczegóły na stronie. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.
  9. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że odbiór paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej odbędzie się w piątek (2 lipca) w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy. Osoby zakwalifikowane proszone są o kontakt z Ośrodkiem w celu ustalenia godziny odbioru. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Zofia Bieniek i śp. Magdalena Potocka. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.