Ogłoszenia - XII Niedziela Zwykła 20.06.2021r.

1.   Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z procesją eucharystyczną, i o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30, a po nim zamiana Tajemnic Różańcowych.

2.   Ks. Mateuszowi Wojcieszakowi, który jako diakon odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską, dziękujemy za posługę słowa w dniu dzisiejszym oraz za modlitwę i błogosławieństwo prymicyjne na Mszy o godz. 12.00. Bóg zapłać!

3.   W jedną z niedziel czerwca tradycyjnie wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Ofiary na ten cel prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

4.   Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: codziennie wieczorem nabożeństwo czerwcowe; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Msza Święta za Ojczyznę z modlitwą przez przyczynę św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.

5.   W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – w poniedziałek; uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w czwartek.

6.   Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Emaus w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Akcję Katolicką w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; Scholę dziecięcą w czwartek na godz. 17.00; kandydatów na ministrantów w czwartek na godz. 17.00; ministrantów w czwartek na godz. 18.00.

7.   Błogosławieństwo nowych lektorów oraz nadanie stopni ministranckich odbędzie się w czwartek na Mszy Świętej wieczornej.

8.   Msza Święta dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego dla szkół i przedszkoli z terenu parafii – w piątek o godz. 8.00.

9.   Od przyszłej niedzieli będą dodatkowe Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.

10.    Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele.

11.   W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Gessner z d. Węglarz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.