Ogłoszenia - X Niedziela Zwykła 6.06.2021r.

Ogłoszenia - X Niedziela Zwykła  6.06.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.30.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała: opiekunom i podopiecznym „Perły”, Związkowi Podhalan, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Różom Różańcowym – za przygotowanie ołtarzy; Wspólnocie Leśno-Gruntowej za materiał do ich umajenia; Szczawnickiej Orkiestrze i Panu Organiście za oprawę muzyczną; Urzędowi Miasta oraz Straży Miejskiej i Pożarnej za troskę o porządek i bezpieczeństwo; Siostrom Zakonnym za sprzątanie i wystrój kościoła; dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom, osobom niosącym feretrony i baldachim, pocztom sztandarowym, Związkowi Podhalan oraz wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje, za nadanie procesji odświętnego charakteru. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać i zachęcamy do uczestnictwa w procesjach Oktawy Bożego Ciała.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: codziennie wieczorem nabożeństwo czerwcowe, połączone z Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej wieczornej do piątku włącznie; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45; nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem; Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci Klas III – w przyszłą niedziele o godz. 12.00; Nabożeństwo Fatimskie – w przyszła niedzielę po Mszy Świętej wieczornej - poprowadzą je dzieci pierwszokomunijne.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – w poniedziałek; wspomnienie św. Jadwigi Królowej – we wtorek; zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci i wianków w czwartek wieczorem o godz. 18.00; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - w piątek – w tym dniu, który jest zarazem dniem modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego będzie procesja Eucharystyczne po Mszy Świętej wieczornej; wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – w sobotę.

5. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią oraz ich rodzin rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00.

6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy w środę na godz. 16.00 do kościoła.

7. Scholę dziecięcą zapraszamy w czwartek na godz. 17.00.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele.

9. Badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy, nerek, piersi, stawów oraz echo serca odbędą się w następny wtorek (15.06) od godz. 15.00 w przychodni zdrowia „Eskulap”. Cena jednego badania 55zł. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami i w przychodni.

10. Po Mszy św. Akcja Katolicka  zaprasza na kiermasz książek i dewocjonaliów na stoisku obok kościoła. Warto odwiedzić i zainteresować się ich ofertą.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Franciszek Bartkowski oraz śp. Jan Majerczak „Pajka”. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.