Ogłoszenia - Uroczytość Trójcy Świętej - 30.05.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: ostatnie Nabożeństwo Majowe - w poniedziałek o godz. 18.30; Nabożeństwa ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – od wtorku przez cały tydzień na Mszach Świętych wieczornych; Procesje Eucharystyczne dawnej Oktawy Bożego Ciała codziennie od czwartku po Mszy Świętej wieczornej; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – w poniedziałek; wspomnienie św. Justyna – we wtorek; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – w czwartek; wspomnienie św. Bonifacego – w sobotę.
  4.  W Boże Ciało Msze Święte w Naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, po procesji około 13.00 i o godz. 19.00. W tym roku pójdziemy w kierunku Niżnej Szczawnicy. Dziękujemy poszczególnym grupom za przygotowanie ołtarzy: opiekunom i podopiecznym „Perły”, Związkowi Podhalan, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Różom Różańcowym oraz wszystkim, którzy deklarują chęć pomocy w przygotowaniu ołtarzy. Pragniemy wszyscy głęboko religijnego przeżycia tej Uroczystości. Zachęcamy do wystawienia pocztów sztandarowych, przygotowania feretronów, włożenia strojów regionalnych oraz przyprowadzenia dzieci dzwoniących i sypiących kwiaty. Rodzicom już teraz dziękujemy za włożony trud i zachęcamy do przyprowadzania dzieci na codzienne procesje w dawnej Oktawie Bożego Ciała. Od strony bezpieczeństwa sanitarnego, zachęcamy do roztropności i założenia maseczek w sytuacjach, w których nie byłoby  możliwe zachowanie dystansu społecznego w czasie procesji.
  5. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Ze względu na Boże Ciało będziemy spowiadać: w środę od godz. 18.00 oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.
  6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy w środę na godz. 16.00 do kościoła.
  7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele.
  8. Od czwartku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. Gregoriańskie za śp. Jana Kędronia, Marka Ligasa, Stanisława Klosa oraz Łukasza Zachwieję.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marcin Wójcik oraz śp. Helena Szczepaniak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.