Ogłoszenia - Zesłanie Ducha Świętego - 23.05.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Dzisiejsza Uroczystość zamyka okres wielkanocny.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: codziennie Nabożeństwa Majowe o godz. 18.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – w poniedziałek - Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00; wspomnienie św. Filipa Nereusza – w środę; święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w czwartek; wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – w sobotę.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy – w tym dniu kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. W następnym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Planujemy pójść w kierunku Niżnej Szczawnicy. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowali: ołtarz I przy NZOZ Perła – opiekunowie i podopieczni tego domu; ołtarz II przy tzw. Szwajcarce Pana Tomasza Słowika „spod Dzwona” – Związek Podhalan; ołtarz III przy kaplicy w Parku Dolnym – Oddział Caritas; ołtarz IV przy krzyżu na placu przykościelnym – Róże Różańcowe.

5. Nabożeństwo Majowe obok przy kapliczce koło Dworku Gościnnego, które poprowadzi Związek Podhalan, odbędzie się w środę o godz. 17.00. Uczestników prosimy również o zachowanie przepisów dotyczących gromadzenia się na świeżym powietrzu.

6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę na godz. 17.00 do kościoła.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Majerczak „Krakus”, śp. Jan Klos, śp. Janina Szczepaniak oraz śp. Jadwiga Zachwieja. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.