Ogłoszenia - Wniebowstąpienie Pańskie 16.05.2021r.

Ogłoszenia - Wniebowstąpienie Pańskie  16.05.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30 a po nim zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: codziennie Nabożeństwa Majowe wraz z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego o godz. 18.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem - w tym dniu z racji roku Jubileuszowego Msza Święta wotywna o św. Józefie; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45; Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny - w piątek wieczorem.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego – we wtorek; wigilię przed Zesłaniem Ducha Świętego – w sobotę wieczorem – czuwanie modlitewne, które rozpocznie się po Mszy Świętej wieczornej, poprowadzi grupa Odnowy Synaj.

4. W zeszłym roku, w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, nie można się było gromadzić na wolnym powietrzu. Obecne przepisy pozwalają czynić to z zachowaniem ograniczeń. Nabożeństwo Majowe na Przystani Flisackiej, które poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, odbędzie się we wtorek o godz. 17.00.

5. Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na Groniu, które poprowadzi Związek Podhalan, odbędzie się w środę o godz. 17.00. Uczestników prosimy również o zachowanie przepisów dotyczących gromadzenia się na świeżym powietrzu.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu tradycyjnie podamy informacje dotyczące organizacji procesji Bożego Ciała.

7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na godz. 17.00 do kościoła.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Gabryś. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.