Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna - 2.05.2021

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: codziennie Nabożeństwa Majowe o godz. 18.30 – zachęcamy do uczestnictwa w kościele albo do modlitwy przy kapliczkach na terenie parafii; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – w poniedziałek – Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym - Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00; wspomnienie św. Floriana – we wtorek; święto św. Filipa, Apostoła – w czwartek; Uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa – w sobotę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 18.00; w czwartek od godz. 18.00 - w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań; w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 19.00 Msza Św. z Uroczystości Św. Stanisława z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i składką na misje. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00.

5. Chrzestnych i Rodziców dzieci, które mają przyjąć Sakrament Chrztu w maju lub na początku czerwca zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy w środę na godz. 17.00 do kościoła.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Msze Święte gregoriańskie za śp. Jana Czaję,  śp. Marię Mastalską oraz śp. Wojciecha Mastalskiego rozpoczną się od poniedziałku, natomiast za śp. Michała Dominika – od środy: wszystkie poza naszą parafią.

9. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Maria Michalina Majerczak oraz śp. Magdalena Laburda. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.