Ogłoszenia - Odpust Parafialny 25.04.2021r.

Ogłoszenia - Odpust Parafialny  25.04.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Składamy serdeczne podziękowanie za posługę słowa dzisiejszemu kaznodziei - ks. prał. Andrzejowi Michalikowi – Bóg zapłać!
  2. Serdecznie dziękujemy również za ofiary składane na tacę dzisiaj, w Światowym Dniu Modlitw o Powołania, na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać!
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia, który jest obchodzony jako tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Msza w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45; pierwsze Nabożeństwo Majowe - w sobotę o godz. 18.30. Zachęcamy również do organizowania tradycyjnej wspólnej majowej modlitwy odprawianej, z zachowaniem stosownych przepisów, w gronie rodziny czy sąsiadów, przy kapliczkach na terenie parafii.
  4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy – w czwartek; pierwszą sobotę miesiąca – Nabożeństwo Wynagradzające po Mszy Świętej o godz. 7.00. W tym dniu tradycyjnie wizyta u chorych z Niżnej Szczawnicy – od godz. 10.00.
  5. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  6. Świętując parafialną uroczystość ku czci św. Wojciecha B. M. skorzystajmy z możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  7. Msza św. w intencji wszystkich strażaków, członków orkiestry oraz Zespołu Regionalnego odbędzie się w niedzielę 2 maja o godz. 16.00 w Szlachtowej.
  8. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Zbigniewa Szczepaniaka.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ernest Beczała oraz śp. Izabela Romańska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.