Ogłoszenia - Niedziela Biblijna 18.04.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30 a po nich zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia, który jest obchodzony jako Tydzień Biblijny: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godzinie 14.45.
  3. Ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli szczawnickiej młodzieży Sakramentu Bierzmowania w najbliższą środę. W związku z tym, kandydatów do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy w poniedziałek na godz.19.00 i we wtorek na godz. 18.00 do kościoła. We wtorek będzie liturgia pokutna ze spowiedzią.
  4. Uroczystość św. Wojciecha B.M., głównego patrona Polski, będziemy obchodzić w piątek – w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Odpust ku czci św. Wojciecha będziemy obchodzili w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Okolicznościowe kazania będzie głosił ks. dr hab. Andrzej Michalik. Procesja Eucharystyczna będzie po Mszy Świętej o godz. 12.00. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Ze względu na panujące obostrzenia rocznicę I komunii Świętej będziemy obchodzić w czasie odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czerwcu.
  5. Przyszła niedziela zarazem to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać WSD w Tarnowie. Kaznodzieja na naszym odpuście był rektorem naszego seminarium w latach 2014-2019.

1. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  2. Dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia Komunii Świętej wraz z Rodzicami zapraszamy w czwartek. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 na godzinę 16.30, ze Szkoły Podstawowej nr 2 na 17.30.
  3. Dyrektor Przedszkola „Bajkowe Wzgórze” w Szczawnicy ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  4. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Paweł Węglarz, Marek Ligas, Maria Mastalska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.