Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 28.03.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, ta z poświęceniem palm i procesją rozpoczynającą się o 10.20 przy starej plebanii, o 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na utrzymanie WSD w Tarnowie – jest to jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać!
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia, z zachowaniem przepisów sanitarnych: - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem. Liturgię w czasie Triduum Sacrum będziemy transmitować.
  3. Chorych odwiedzimy w środę od godziny 13.00. Chętnych, również z grona tych odwiedzanych co miesiąc, prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie do wtorku wieczorem.
  4. W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy Świętej. Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy Świętej będzie przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza Ciemnicy i adoracja do godziny 23.00. Grupa Młodzieżowa „Adonai” poprowadzi adorację o godz. 21.00, a grupa Synaj od 22.00.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do kultywowania tradycji postu aż do Wigilii Paschalnej oraz tradycji przyozdobienia na Wielki Piątek krzyży przydrożnych oraz krzyży w mieszkaniach. Prosimy o mieszkańców poszczególnych ulic o posprzątanie kapliczek drogi krzyżowej przy kościele. Spis ulic odpowiedzialnych za poszczególne kapliczki znajduje się w gablocie z ogłoszeniami. Zachęcamy również do wiosennych porządków na grobach bliskich na cmentarzu.
  6. Droga Krzyżowa dla dzieci w Wielki Piątek o godz. 9.00. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Codziennie aż do soboty w Oktawie Wielkanocy będzie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką. Rozpoczynać się ono będzie o godzinie 14.45.
  7. Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, w którym nigdzie na świecie nie celebruje się Mszy Świętej. Komunię Świętą można rozdawać chorym wyłącznie jako wiatyk. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 16.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Składa się ona z czterech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża Świętego, Komunii Świętej i Przeniesienia Pana Jezusa do Grobu. Następnie będą śpiewane Gorzkie Żale i Adoracja przez całą noc.Adoracja Krzyża, ze względu na epidemię, polegać na uklęknięciu lub złożeniu pokłonu, bez dotykania czy całowania krzyża. Ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na Ziemię Świętą i na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Zapraszamy na nocną adorację w następującym porządku: Związek Podhalan na godz. 21.00; Akcję Katolicką na godz. 22.00; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Caritas na godz. 23.00; Mieszkańców ulic: Zdrojowej, Kowalczyk, Bereśnik, Języki, Jana Wiktora, Park Górny na godz. 24.00; Mieszkańców ulic: Krzyża Świętego, Al. 1 Maja, Zawodzie i Osiedla Połoniny na godz. 1.00; Mieszkańców ulic: Maćka zza Ławy, Na Potoku, Osiedla Dwudziestolecia na godz. 2.00; Mieszkańców ulic: Szlachtowskiej, Szalaya, Barychów, Samorody, Sopotnickiej, Staszowej, Brzeg, Kunie na godz. 3.00; Mieszkańców ulic: Pienińskiej, Groń, Nad Grajcarkiem, Flisackiej na godz. 4.00; Mieszkańców ulic: Głównej, Widok i Słonecznej na godz. 5.00; Mieszkańców ulic: Skotnickiej, Zielonej, Ogrodowej, Pod Sadami, Wygon, Kwiatowej, Al. Parkowej i Park Dolny na godz. 6.00
  9. W Wielką Sobotę przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów w kościele i na zewnątrz kościoła (gdy wypełni się dopuszczona przez przepisy liczba osób) będzie od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny, a także w Szczawnicy Wyżnej (w stałym miejscu i dodatkowo na parkingu przy Urzędzie Miasta) o godz. 13.00 oraz w  Szczawnicy Niżnej (na przystani Flisackiej i w tradycyjnym miejscu) o godz. 14.00. Prosimy o podwiezienie Księży w uświęcone tradycją miejsca.
  10. Liturgia Wielkiej Nocy Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta ceremonia w roku i dlatego prosimy wszystkich o przyniesienie do kościoła paschalików albo świec. Wigilia Paschalna zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Do zakończenia tego nabożeństwa obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Ze względu na ograniczenia, w Niedzielę Zmartwychwstania będą d godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 17.00 i 19.00.
  11. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.