Ogłoszenia - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25.03.2021r.

1.    W ubiegłą niedzielę informowaliśmy że Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest równocześnie Dniem Świętości  Życia. Zachęcaliśmy wtedy do podjęcia trudu duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego w łonie matki niebezpieczeństwem aborcji. Przedstawiciele  Fundacji Bezcenni rozprowadzali formularze deklaracji oraz różańce, objaśniając, że duchowa adopcja polega na ogarnięciu jednego takiego dziecka modlitwą trwającą dziewięć miesięcy. Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się podjąć tę formę modlitewnego wsparcia. Podpisane deklaracje prosimy składać do koszyczka znajdującego się na balaskach przed ołtarzem św. Józefa.

2.    Ekstremalna Droga Krzyżowa, wyrusza jutro z wielu punktów w całej Polsce i dwie, spośród ponad 1000 tras, są wyznaczone z naszego kościoła: Niebieska św. Wojciecha – licząca 40 km szlakami górskimi (Kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Szczawnicy – Sewerynówka – Prehyba – Radziejowa – Biała Woda – Wysoka – Wysoki Wierch – Szafranówka - Kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Szczawnicy) i św. Kingi licząca 47 km utwardzoną nawierzchnią (Szczawnica - Krościenko - Grywałd - Krośnica - Czorsztyn - Velo Czorsztyn – Niedzica). Szczegóły na temat tej formy modlitwy, przebiegu tras, teksty rozważań oraz mapy do dedykowanej aplikacji na telefon znaleźć można na stronie www.edk.org.pl. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie w naszym kościele wspólnej Mszy Świętej o godz. 20.00. Zamiast niej będzie możliwość adorowania Jezusa w Eucharystii oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty – jutro od godz. 19.30 do 20.30. Uczestników EDK pragnących wyruszyć z naszego kościoła oraz wszystkich chętnych zachęcamy do indywidualnej adoracji w ciszy.

3.    Wobec trudności w zorganizowaniu tradycyjnej spowiedzi parafialnej przed świętami, zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej troski o czystość duszy. Jesteśmy do dyspozycji w dni powszednie w czasie nabożeństw i Mszy Świętych oraz w najbliższą sobotę od 10.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 16.00.