Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - 21.03.2021

1.    Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i  17.00. Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Po nich, a przed Mszą Świętą wieczorną zmiana tajemnic różańcowych. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

2.    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem, Msza Święta w intencji Ojczyzny i modlitwa za wstawiennictwem św. Wojciecha w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych – o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.

3.    W liturgii tygodnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, który jest obchodzony jako Dzień Świętości  Życia. Zachęcamy do podjęcia trudu duchowej adopcji dziecka poczętego oraz wsparcia pomocą materialną matek oczekujących potomstwa. Ofiary na rzecz Fundacji Bezcenni można składać dzisiaj i poprzez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

4.    W środę przypada Dzień Misjonarzy Męczenników, zaś w piątek Dzień Modlitw za Więźniów.

5.    Wobec trudności w zorganizowaniu tradycyjnej spowiedzi parafialnej przed świętami, zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej troski o czystość duszy. Jesteśmy do dyspozycji w dni powszednie w czasie nabożeństw i Mszy Świętych oraz w najbliższą sobotę od 10.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 16.00. Natomiast z posługą do chorych przed świętami pojedziemy się w następnym tygodniu: w Wielką Środę.

6.    W przyszłą niedzielę poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach świętych, ale szczególnie uroczyście uczynimy to na Mszy Świętej o 10.30. Parafia, MOK w Szczawnicy oraz Związek Podhalan organizują konkurs palm w nieco zmienionej formule. Szczegóły na stronie MOK w Szczawnicy.

7.    Chrzestnych i Rodziców dzieci, których chrzest planowany jest w jeszcze marcu lub na początku kwietnia zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

8.    Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9.    Msze Święte gregoriańskie poza naszą parafią  za śp. Julię Klimek rozpoczną się od poniedziałku, natomiast za śp. Mariana Węglarza od środy.

10.    W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Klos – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.