Ogłoszenia - IV niedziela Adwentu

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  3. Jutro rano ostatnie Roraty o godz. 6.30, a po ich zakończeniu zbiórka dla lektorów i ministrantów. Wieczornej Mszy Świętej nie będzie, gdyż jest to pora tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Postarajmy się, aby nikt nie spożywał jej  w osamotnieniu. Niech nie zabraknie wspólnej rodzinnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. Zachęcamy do zwyczajowego zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od potraw mięsnych.
  4. Celebrację Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy uroczystą góralską „Pasterką”, ale pół godziny przed jej rozpoczęciem rozpocznie się góralskie granie i śpiew pastorałek. Składka na tacę na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Msze święte w Boże Narodzenie w porządku niedzielnym. Na Pasterkę oraz na Mszę o 10.30 w Uroczystość Bożego Narodzenia, w której muzyczną oprawę  włączy się Szczawnicka Orkiestra, zapraszamy Poczty Sztandarowe oraz zachęcamy wszystkich do włożenia regionalnych strojów.
  5. W drugi dzień świąt, w święto Św. Szczepana, Msze Święte o będą w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie poświęcenie owsa oraz nastąpi uroczyste posłanie kolędników misyjnych. Oprawę muzyczną na tej Mszy Świętej ubogaci schola dziecięca. Składka na tacę z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. W święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, które będziemy obchodzili w czwartek, na Mszy Świętej wieczornej tradycyjnie modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. W tym dniu zapukają do naszych domów i mieszkań Kolędnicy misyjni. Będą chodzić w czwartek,  27 grudnia, od godz. 9.00. Wszystkim, którzy przy tej okazji złożą ofiarę do specjalnie opieczętowanych skarbonek, składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie naszych Misjonarzy! Pragniemy przy tej okazji również podziękować zaangażowanym w te akcję dzieciom, ich Rodzicom, s. Annie oraz wszystkim, którzy pomogli w ich przygotowaniu. Bóg zapłać!
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny. Wszystkich małżonków obchodzących w kończącym się roku Jubileusz 60. i 50. – lecia zapraszamy na Mszę Świętą w na godz. 12.00 a następnie na spotkanie na plebani. Natomiast małżonków obchodzących w kończącym się roku Jubileusz 25. - lecia ślubów zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę na godz. 17.00 oraz na spotkanie na plebani.  Gdyby do kogoś nie dotarło imienne zaproszenie, tym bardziej prosimy o wzięcie udziału w tej pięknej uroczystości.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze oraz opłatki są rozprowadzane w zakrystii.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Franciszka Ciesielka oraz † Jan Ligas. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego