Ogłoszenia - III niedziela Adwentu

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych Dziękujemy serdecznie ks. prał. Romanowi Wójcikowi, byłemu wikariuszowi w Szczawnicy, za posługę słowa, którą sam chciał podjąć w dzisiejszą niedzielę.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, w którym modlimy się szczególnie o życie chrześcijańskie rodzin. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny - w piątek wieczorem. W czasie Adwentu w dni powszednie rano jest tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30  - Roraty oraz  Nowenna do Dzieciątka Jezus. Pół godziny przed Roratami - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  3. Przedświąteczna spowiedź parafialna odbędzie się w sobotę, 22 grudnia, w następujących godzinach: 8.30 -10.00; 10.30 - 12.00; 15.30 - 17.00; 17.30 - 18.30. Zmobilizujmy się wszyscy i zachęćmy nawzajem do podjęcia tego, co stanowi istotę naszego przygotowania do świąt.  Prosimy uczynić to w dniu, w którym będą do dyspozycji liczni kapłani. W ten sposób unikniemy zbytecznych problemów w kolejnych dniach.
  4. Msze Święte dla chorych odbędą się w tych samych co zwykle domach w najbliższy piątek. W Niżnej Szczawnicy o godz. 9.00 a następnie objazdy, natomiast w Wyżnej Szczawnicy o godz. 15.00, o tej samej godzinie drugi ksiądz pojedzie po domach. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub u opiekunek rejonowych najpóźniej do środy, do wieczornej Mszy Świętej.
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; Akcję Katolicką w środę po Mszy Świętej wieczornej;  scholę w czwartek na godz. 16.00.
  6. Spotkanie Kolędników Misyjnych odbędzie się we wtorek o godzinie 17.30 w domu parafialnym.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze oraz opłatki są rozprowadzane w zakrystii.
  8. Młodzież z grupy Adonai rozprowadza dziś po Mszach świętych wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na działalność tej grupy w naszej parafii.
  9. Przygotowując się do świąt pamiętajmy o potrzebujących. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  10. Szpital im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej informuje, że jeszcze tylko do końca grudnia wykonywać będzie bezpłatnie badania kolonoskopowe w znieczuleniu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  11. Do użytku wewnętrznego.