Ogłoszenia - I niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu          02.12.2018 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45. W czasie Adwentu w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30- Roraty. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, serdecznie na nią zapraszamy. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów, których będziemy używać w czasie procesji na wejście. Pół godziny przed Roratami będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie święto św. Franciszka Ksawerego – w poniedziałek, wspomnienie św. Ambrożego – w piątek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – w sobotę. Pomimo iż nie jest to święto obowiązkowe, gorąco zachęcamy do udziału w Mszach Świętych o godz. 6.00, 7.00, 9.00 oraz o 15.30. Msza święta o godz. 17.00 będzie już Mszą z II Niedzieli Adwentu.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 16.00; dla młodzieży - w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00.
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 17.00 – Msza Święta, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, scholę w środę na godz. 16.00;ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy Świętej; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00 do Ochronki;
  6. Grupa „Adonai” zaprasza młodzież, przygotowujących się do bierzmowania z klas III  Gimnazjum, VII i VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich chętnych na czuwanie modlitewne „Na progu Adwentu” w piątek na godz. 18.00.
  7. W sobotę odbędzie się katecheza chrzcielna. Rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w grudniu, lub na początku stycznia, zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze oraz opłatki są rozprowadzane w zakrystii.
  9. Przygotowując się do świąt pamiętajmy o potrzebujących. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Młodzież ze szkolnego koła Caritas wwybranych sklepach w centrum Szczawnicy będzie w najbliższą sobotę zbierać żywność długoterminową oraz środki czystości. Bóg zapłać za okazane serce!
  10. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, przy współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, będzie rozprowadzać paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020. Kolejny odbiór paczek, współfinansowanych w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, odbędzie się 7 grudnia w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Osoby zakwalifikowane proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej celem ustalenia godziny odbioru. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

Do użytku wewnętrznego.