Ogłoszenia - XXIX Niedziela zwykła - 21 października 2018 r.

Niedziela Misyjna

Światowy Dzień Misyjny

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30. a po nim zmiana Tajemnic Różańcowych. Bóg zapłać składane dzisiaj ofiary na misje!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który będziemy obchodzić jako Tydzień Misyjny. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. Codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.00, a po nim Msza Święta. Serdecznie zapraszamy! We wtorek Różaniec poprowadzi Ochronka, w środę Odnowa w Duchu Świętym, w piątek Pomocnicy Maryi, w sobotę Akcja Katolicka.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana Pawła II. Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 16.00 przy obelisku na przystani flisackiej w Pieninach. Stamtąd wzdłuż Grajcarka udamy się w Procesji Różańcowej do kościoła, wraz z relikwiami Jana Pawła II. W czasie procesji różańcowej prosimy o prowadzenie modlitwy przedstawicieli następujących grup: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - tajemnica I; Flisaków - II, Młodzieży i dzieci - III, Sióstr Zakonnych - IV, Róż Różańcowych i Związku Podhalan - V. Teksty rozważań są do odebrania w zakrystii. Wszystkich, a szczególnie Flisaków i członków Związku Podhalan, zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Zachęcamy by zabrać świece. Msza Święta po przyjściu do kościoła. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w procesji, prosimy wspólne o odmówienie różańca w kościele, rozpoczynając go tak, aby skończyć przed 17.00.
  4. Na kolejną Mszę Świętą za Ojczyznę, ostatnią w ramach Nowenny Jubileuszowej modlitwy na 100-lecie odzyskania Niepodległości, zapraszamy w czwartek wieczorem. Specjalne rozważania będą towarzyszyć modlitwie prowadzonej przez Róże Żywego Różańca. W liturgię Eucharystii sprawowanej za przyczyną św. Wojciecha włączy się Akcja Katolicka.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o godzinie 12.00.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Troska o groby i porządek na cmentarzu są wyrazem naszej wiary i miłości. Jeszcze bardziej jest nią troska o czystość naszej duszy, abyśmy mogli owocnie przyjść z pomocąnaszym zmarłym przez modlitwę, zyskiwane odpusty, wypominki. Zawsze podczas nabożeństw jest kapłan w konfesjonale. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na stoliku z prasą.
  7. Przypominamy o zbliżającym się Korowodzie Świętych. Jak co roku zachęcamy do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież. Wszyscy Święci mogą nam służyć za wzór do stylizacji, ale w tym roku będą to zwłaszcza święci związani z naszą małą Ojczyzną, Szczawnicą i regionem. Zachęcamy do pracy nad strojami.
  8. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym w środę na godz. 19.00; kandydatów na ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00 do Ochronki; Oazę Dzieci Bożych w piątek na godz. 16.00; Grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  10. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii. Ceny: duże 25 zł, małe 5 zł.
  11. Z przykrością zawiadamiamy o aktach prostactwa i wandalizmu dokonanych w ostatnim czasie na terenie naszej parafii. Obok pijaństwa i zaśmiecania lasu przy kapliczkach Drogi Krzyżowej poniżej kościoła, kolejny raz komuś przeszkadzał świecący się nad Szczawnicą krzyż na Bryjarce, zaś w ubiegłą niedzielę wieczorem zniszczono połowę ławek znajdujących się przed kaplicą na Sewerynówce. Pytania „kto?” i „dlaczego?” to uczynił kierujemy do wszystkich. Być może nikt ze znajomych, bo przecież wszyscy są mądrzy i szanują owoce cudzej pracy a także cudze przekonania wraz z dziedzictwem przodków. Gdyby ktoś posiadał jakieś informacje na ten temat, prosimy o kontakt.
  12. Zainteresowanych skorzystaniem z refundowanego 8-dniowego programu rehabilitacji połączonej z profilaktyką prosimy o kontakt z nowo otwartą w Hotelu Nawigator poradnią „Vitberg”. Ilość miejsc ograniczona. Dane kontaktowe w gablocie z ogłoszeniami.
  13. Przychodnia MEDICAL CLINIC PODHALEw Waksmundzie będzie wykonywać w przyszłą sobotę bezpłatne konsultacje z zakresu chirurgii naczyniowej. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  14. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności śp. Stanisława Waruś.Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.