Ogłoszenia - XXVIII Niedziela zwykła - 14 października 2018 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Składamy przy tej okazji podziękowanie Pienińskim Flisakom za doroczną darowiznę oraz Wspólnocie Leśno - Gruntowej za oczyszczenie i pomalowanie dachu kaplicy na Sewerynówce. Bóg zapłać!
  2. Ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia prosimy składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45, zaś wieczorem Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny, o którego wstawiennictwo prosimy każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej z racji peregrynacji jego relikwii. Codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Serdecznie zapraszamy! We wtorek Różaniec poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, w środę Akcja Katolicka.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Teresy od Jezusa – w poniedziałek; wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej - we wtorek; św. Ignacego Antiocheńskiego – w środę; święto św. Łukasza, patronalne święto Służby Zdrowia – w czwartek; św. Jana Kantego – w sobotę.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny. Ofiary na tacę zostaną przeznaczone na misje.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Troska o groby i porządek na cmentarzu są wyrazem naszej wiary i miłości. Jeszcze bardziej jest nią troska o czystość naszej duszy, abyśmy mogli owocnie przyjść z pomocą  naszym zmarłym przez modlitwę, zyskiwane odpusty, wypominki. Zawsze podczas nabożeństw jest kapłan w konfesjonale. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na stoliku z prasą.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na lektorów we wtorek po wieczornej Mszy Świętej; Scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Akcję Katolicką w środę po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Odnowy w Duchu Świętym w środę na godz. 19.00; ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00 do Ochronki; Oazę Dzieci Bożych w piątek na godz. 16.00; Grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  9. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza na spotkanie informacyjne na temat rządowego programu „Czyste Powietrze”, oferującego mieszkańcom wsparcie finansowe do wymiany pieców i termomodernizacji domów, które odbędzie się w czwartek, 18 października, o godz. 18.00 w Kinie Pieniny.
  10.  Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze Święte Gregoriańskie za śp. Leona Zachwieję.
  11. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Jan Malinowski. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego.