Ogłoszenia - XXVI Niedziela zwykła - 30 września 2018 r.

XXVI Niedziela Zwykła                   30.09.2018 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. Dzisiaj o 10.30 suma odpustowa w Leśnicy.
  2. Z racji przypadającej dzisiaj Niedzieli Synodalnej pragniemy przypomnieć, że Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin we współpracy z radiem RDN opracowuje cykliczne audycje o rodzinie, której poświęcony jest pierwszy rok Synodu. Są one emitowane w każdą sobotę o godz. 20.00 w radiu RDN. Zarchiwizowane audycje synodalne dostępne w każdej chwili poprzez stronę internetową radia. Zachęcamy do tej formy uczestnictwa w Synodzie.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45. Od jutra, w dni powszednie, Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.00, a po nim Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa!
  4. Zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi dopiero pod koniec października, ale gdy chodzi o porę nabożeństw, przypominamy, że tradycyjnie z dniem pierwszym października, czyli od jutra, nabożeństwa wieczorne w kościele będą rozpoczynać się zgodnie z porządkiem zimowym, czyli o godzinie 17.00.
  5. W poniedziałek Różaniec poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  6. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – w poniedziałek; wspomnienie św. Aniołów Stróżów – we wtorek; wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – w czwartek (pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji papieża i naszego ks. Prałata, którym patronuje ten święty); wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – w piątek.
  7. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 16.00; dla młodzieży - w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. W pierwszą sobotę października po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające.
  8. W tym roku opuszcza się wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej, ponieważ przypada ono w niedzielę. Nabożeństwo Różańcowe w tym dniu będzie ofiarowane w intencji Ojczyzny. Będziemy się łączyli duchowo z katolikami z krajów, które w tym dniu modlą się z swoje Ojczyzny. Należą do nich, obok Polski: Anglia, Australia, Dania, Francja, Indie, Irlandia, Izrael. Kanada, Liban, Meksyk, Nigeria, Nowa Zelandia, Panama, Rumunia, Syria, Stany Zjednoczone, Włochy, Zimbabwe. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 16.30.
  9. Serdecznie zapraszamy katechetów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowywania młodego pokolenia na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. . W programie, który rozpoczyna się o godz. 10.00, Konferencja, Msza Święta i Agapa.
  10. "Proszę Cię, pomódl się za mnie uzależnionego i moją Rodzinę", to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. W przyszłą niedzielę, 7 października, zachęcamy wszystkich parafian i gości do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu, ich dzieci i bliskich.
  11. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: lektorów i kandydatów na lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Odnowy w Duchu Świętym, oraz chętnych do przyłączenia się do grupy, w środę po wieczornej Mszy Świętej, kandydatów na ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej do kościoła, Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00 do Ochronki; Grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej, scholę dziecięcą w sobotę na godz. 10.00.
  12. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  13. Msza Święta na zakończenie sezonu Związku Podhalan oddział Szczawnica odbędzie się w sobotę o godz. 13.00 w kaplicy na Sewerynówce, a następnie poświęcenie nowej siedziby.
  14. Objazdowy Serwis Legalizacji gaśnic będzie dokonywał przeglądów w poniedziałek, 1 października, od 8.00 d0 16.00 przy cmentarzu.
  15. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności śp. Zenon Ciesielka, śp. Marek Majerczak oraz śp. Kazimierz Gabryś. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego.