Ogłoszenia - XXV Niedziela zwykła - 23 września 2018 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nieszpory o godz. 18.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Wincentego a Paulo - w czwartek; wspomnienie św. Wacława – w piątek; święto św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała – w sobotę.
  4. W ramach inicjatywy „Iskra Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata” Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy w piątek, 28 września, o godz. 15.00 przy D. H. Halka. Osoby, które nie mogą tam przybyć prosimy o duchową więź i modlitwę w tym czasie.
  5. Wszystkie dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.00.
  6. Na kolejną Mszę Świętą za Ojczyznę, w ramach Nowenny Jubileuszowej modlitwy na 100-lecie odzyskania Niepodległości, zapraszamy w czwartek wieczorem. Specjalne rozważania będą towarzyszyć modlitwie prowadzonej przez Róże Żywego Różańca przed Mszą Świętą. W liturgię Eucharystii sprawowanej za przyczyną św. Wojciecha włączy się Akcja Katolicka.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek na godz. 16.00 do kościoła; Scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami w środę na godzinę 18.00; Akcję Katolicką w środę po wieczornej Mszy Świętej; ministrantów w czwartek na godz. 18.00 do kościoła; Pomocników Maryi w piątek na godz. 16.00 do Ochronki; Grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  8. Parafialny Zespół Synodalny zbierze się w piątek po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich jego członków. Tematem spotkania będzie kwestia wychowania w rodzinie.
  9. Członkowie sądeckiej Grupy Modlitewnej św. O. Pio przyjmują w swoich domach relikwie świętego Patrona, w kontekście 50 rocznicy jego śmierci i 100 rocznicy otrzymania stygmatów. W niedzielę 7 października po Mszy Świętej wieczornej, pierwsza z rodzin zabierze je do domu, żeby po całodziennej modlitwie, przynieść je następnego dnia do kościoła  na Mszę Świętą. Ta rodzina oraz kolejna uczestniczą, o ile to możliwe, w sposób pełny w Eucharystii, a po jej zakończeniu ci drudzy zbierają je do domu. Niech to będzie okazja do wspólnej modlitwy nie tylko w ramach grupy, ale również szerszej rodziny, znajomych czy sąsiadów. Zainteresowanych, celem ustalenia szczegółów,  prosimy o kontakt z p. Kazimierą Szczepaniak – 784601316.
  10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  11. W sobotę, 29 września, po południu będziemy gościć XXIX Pielgrzymkę Górską Szlakiem Świętej Kingi. Prosimy o gościnność, która zawsze cechowała naszą parafię. Osoby, które chciałyby jeszcze przyjąć pielgrzymów, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  12. W przyszłą niedzielę parafia w Leśnicy na Słowacji obchodzi odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 10.30. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Akcja Katolicka koordynuje parafialną pielgrzymkę, która pójdzie przez góry. Wyjście spod D. H. Halka o godz. 8.30.

Do użytku wewnętrznego.