Ogłoszenia - XXIII Niedziela zwykła - 9 września 2018 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. W obliczu czekającej nas wymiany dachu na kościele na miedziany, szczególnie serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te składane dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne na parafii. Bóg zapłać!

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest obchodzony w Polsce jako Tydzień Wychowania. W tym tygodniu: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej – w czwartek, 13 października, wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem (zachęcamy do składania kartek z intencjami); tradycyjne z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Bryjarkę – w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy na nie wszystkich, a zwłaszcza młodzież. Dla uczniów klas 7 i 8 oraz 3 gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania, jest ono obowiązkowe.

3.    W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek; święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w piątek; wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – w sobotę. W tym dniu rozpoczyna się odpust w Limanowej, którego program znajduje się na drzwiach do kościoła. Zachęcamy do pielgrzymowania!

4.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę parafialną w środę na godzinę 17.00; ministrantów w czwartek na godzinę 18.00 do domu parafialnego.

5.    Chłopców ze szkoły podstawowej, zwłaszcza z klasy czwartej ale również starszych, zachęcamy do wstąpienia do ministrantów. Spotkanie dla kandydatów odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00 w kościele.

6.    Młodzież ze szkół ponadpodstawowych, uczniów oraz uczennice ze szkoły podstawowej, chętnych do zapisania się do Oazy oraz tych, którzy do niej należeli lub należą zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 17.00 do domu rekolekcyjnego ruchu „Światło Życie”.

7.    Organizujemy wyjazd na kolejny „Synaj” czyli diecezjalne spotkanie młodzieży, które odbędzie się w Dębicy w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 10.30. Zapisy do poniedziałku u ks. Tomasza.

8.    Posłanie ks. Piotra na wyjazd do Kazachstanu odbędzie się w poniedziałek, 17 września, o godz. 18.00 w jego rodzinnej parafii w Mielcu. Akcja Katolicka organizuje wyjazd – chętnych prosimy o kontakt z prezesem Aleksandrem Majerczakiem. Zapisy do czwartku.

9.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

10.                      W ostatnią sobotę września będziemy tradycyjnie gościć uczestników Górskiej Pielgrzymki szlakiem św. Kingi. Tradycyjnie zechciejmy życzliwie przyjąć kwatermistrzów i pielgrzymów. Chętnych do przyjęcia gości prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

11.                      Od września, po wakacyjnej przerwie, wznawiają swoją działalność ośrodki duszpasterstwa dla niesłyszących i słabosłyszących. Najbliższy taki ośrodek znajduje się w Nowym Sączu. Specjalne Msze Święte celebrowane są w Kaplicy Przemienienia Pańskiego, przy ul. Ducha Świętego, w I. oraz III. niedzielę miesiąca o godzinie 10.00.

12.                      Zainteresowanych bezpłatnymi badaniami komputerowymi wzroku prosimy o poznanie się z treścią ulotki wywieszonej w gablocie z ogłoszeniami.

13.                      W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności śp. Janina Słowik oraz śp. Henryk Spodnik. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego.