Ogłoszenia - XXI Niedziela zwykła - 26 sierpnia 2018 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. Ostatnie wakacyjne Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym, z bardziej uroczystą z racji święta patronki kaplicy oprawą, o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca na Mszy o godz. 7.00. Sobota jest równocześnie Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Moniki – w poniedziałek; wspomnienie św. Augustyna – we wtorek; wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – w środę.
  4. Na kolejną Mszę Świętą za Ojczyznę, w ramach Nowenny Jubileuszowej modlitwy na 100-lecie odzyskania Niepodległości, zapraszamy w czwartek wieczorem. Specjalne rozważania dotyczące katolickiego wychowania będą towarzyszyć modlitwie prowadzonej przez Róże Żywego Różańca przed Mszą Świętą. W liturgię Eucharystii sprawowanej za przyczyną św. Wojciecha włączy się Akcja Katolicka, której członków zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po wieczornej Mszy Świętej.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  6. Jest jeszcze możliwość zapisania się na wykłady na II semestr na UNS JPII do Nowego Sącza. Termin – do 4 września. Szczegóły w gablocie.
  7. Dekretem ks. Biskupa następcą ks. Piotra na wikariacie w Szczawnicy został mianowany Ks. Waldemar Sosnowski. Przychodzi do nas z parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, zaś rodem pochodzi z parafii pw. Dobrego Pasterza w Tarnowie. Wprawdzie przybędzie do parafii jutro, ale już dzisiaj ogarniamy go modlitwą i życzymy światła Bożego Ducha oraz Bożych Łask potrzebnych do podjęcia wśród nas posługi kapłańskiej i katechetycznej.

Do użytku wewnętrznego.