Ogłoszenia - XX Niedziela zwykła - 19 sierpnia 2018 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.

2.    W tych dniach przypada 76. rocznica śmierci ks. Jana Kozioła, który jako katecheta pracował w Szczawnicy w latach 1922-1942. Dlatego dzisiaj po Mszy Świętej w Parku Dolnym, w której oprawę włączą się członkowie Akcji Katolickiej, wszystkich chętnych zapraszamy na tradycyjną modlitwę różańcową w drodze do grobu księdza Jana.

3.    Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy i Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.

4.    W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Bernarda – w poniedziałek; wspomnienie św. Piusa X – we wtorek; wspomnienie N.M.P. Królowej – w czwartek; święto św. Bartłomieja, Apostoła – w piątek.

5.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

6.    Dobiega końca czas wikariuszowskiej posługi ks. Piotra Dydo-Rożnieckiego w szczawnickiej parafii. Dziękując za wszelkie dobro, jakie zostawił po sobie pracując na rzecz parafialnej wspólnoty, ogarniamy modlitwą jego misję w Kazachstanie i życzymy mocy Bożego Ducha na tym nowym odcinku kapłańskiej służby w Kościele.

7.    Wspólnota Talitha z Anglii zaprasza na wspólne Uwielbienie, które odbędzie się dzisiaj w kościele w Krościenku po Mszy św. o godz. 18.00.

8.    Zapraszamy serdecznie na wydarzenia Festiwalu Barokowe Eksploracje. Odbędą się one w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, w najbliższą środę i piątek. Szczegóły na afiszach.

9.    W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności śp. Stanisława Gabryś oraz śp. Władysław Gondek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego.