Ogłoszenia - XIX Niedziela zwykła - 12 sierpnia 2018 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te składane dzisiaj na tacę, z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W poniedziałek, 13 sierpnia, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się procesja fatimska. Modlitwę poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godz. 14.45 oraz wieczorem Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – we wtorek; Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 98. rocznica „Cudu nad Wisłą” – w środę. W to obowiązkowe święto Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym. Na każdej z nich poświęcenie kwiatów i wieńców żniwnych. Msza Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o 16.00 oraz na Sewerynówce, z bardziej uroczystą z racji święta patronki kaplicy oprawą, o godz. 17.00. Wspomnienie św. Jacka – w sobotę. W tym dniu wyrusza z Tarnowa XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisów. Spotkanie przed pielgrzymkowe dzisiaj o godz. 14.00 w kościele w Krościenku.
  4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  5. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Józef Słowik. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.