Ogłoszenia - XVII Niedziela zwykła, rocznica konsekracji kościoła - 29 lipca 2018 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z procesją Eucharystyczną, i o 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00. Za posługę słowa w dzisiejszą uroczystość dziękujemy naszemu rodakowi, ks. Grzegorzowi Salomonowi, notariuszowi Sadu Biskupiego w Tarnowie. Bóg zapłać!

2.    Dzisiaj po Mszy Świętej o godz.19.00 będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne. Prosimy kierowców o takie ustawienie pojazdów, aby ruch mógł odbywać się płynnie od parkingu parafialnego, poprzez plac kościelny obok krzyża misyjnego poprzez posesję plebańską do ulicy Jana Wiktora i dalej w górę w kierunku Palcu Dietla i ulicy Zdrojowej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pojazdy dla misjonarzy w ramach MIVA Polska.

3.    Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek – Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45.

4.    W liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – w środę; wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów – w sobotę.

5.    W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czwartek od godziny 18.00 oraz w piątek od godz. 16.00 i od 18.30. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy Świętej o godzinie 7.00.

6.    W przyszłą niedzielę w ramach wędrówek wakacyjnych „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz PTTK zapraszają na wyprawę do Sanktuarium Maryjnego w Litmanowej. Zbiórka przed  D. H. Halka: dla piechurów o godz. 6.30, zaś dla osób, które z różnych względów nie mogą pójść pieszo, o godz. 08.30. W programie udział we Mszy Świętej po słowacku. Chętnych prosimy zgłaszać do piątku pod numerem telefonu podanym na gablocie z ogłoszeniami (508392 800).

7.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

8.    W dniach od 29 lipca do 6 sierpnia br. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbędzie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego przeżywany pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zachęcamy do udziału i do wspólnej modlitwy przed Cudownym Wizerunkiem Jezusa Przemienionego na Sądeckiej Górze Tabor. Program odpustu w gablocie z ogłoszeniami.

9.    Związek Podhalan oddział w Tylmanowej zaprasza na Mszę Świętą na Błyszczu w przyszłą niedziele o godz. 14.00.

10.                      Fundacja Safe water safe land wraz z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, przy współpracy z klubem kajakowym Bystrze, zapraszają na darmowe specjalistyczne szkolenia z ratownictwa wodnego skierowane do  kajakarzy, turystów i pasjonatów aktywności wodnych. Finał akcji „Po nas nie spływa” będzie miał miejsce dzisiaj, w niedzielę, od 11.00 do 14.00 na przystani flisackiej w Szczawnicy.

11.                      W ubiegłym tygodniu odeszła śp. Ewa Janc. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.