Ogłoszenia - XIV Niedziela zwykła - 8 lipca 2018 r.

Ogłoszenia - XIV Niedziela zwykła - 8 lipca 2018 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00
i o 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii!

2.Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli
w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia na wieczornej Mszy Świętej. Po jej zakończeniu zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi parafialny oddział Caritas.

3.W liturgii obchodzimy: święto św. Benedykta, patrona Europy – w środę, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – w czwartek, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji – w piątek.

4.Z okazji 116 rocznicy postawienia krzyża na Bryjarce, Związek Podhalan organizuje Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie w piątek o godz. 16.00 przy kaplicy w Parku Górnym. Serdecznie zapraszamy!

5.W przyszłą niedzielę w ramach wędrówek wakacyjnych „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz PTTK zapraszają na wyprawę do Muszyny i Tylicza do ostatnich miejsc walki Konfederatów Barskich. Msza święta o godz. 7.30 a następnie wyjazd spod D. H. Halka.

6.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki
z intencjami na bieżący tydzień.

7.Przypominamy że projekcja filmu „Gurgacz. Kapelan Wyklętych” rozpocznie się o godz. 19.00 w Dworku Gościnnym.

8.Zainteresowani legalizacją gaśnic będą mogli skorzystać z serwisu w poniedziałek od 8.00 do 16.00 koło cmentarza.

9.W najbliższy czwartek 12 lipca zaczyna się jedenasta edycja festiwalu Muzyka nad Zdrojami. Zapraszamy do naszej świątyni na godz. 20.00 na koncert pt. Muzyka Panien Benedyktynek, podczas którego usłyszymy krakowski zespół wokalny Flores Rosarum. Pozostałe koncerty 15 lipca w niedzielę i 20 lipca, szczegóły na plakatach.

10.W ubiegłym tygodniu odeszli śp. Adam Plitta oraz śp. Franciszka Murzyn. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.