Ogłoszenia - XIII Niedziela zwykła - 1 lipca 2018 r.

Ogłoszenia - XIII Niedziela zwykła - 1 lipca 2018 r.

XIII Niedziela Zwykła 01.07.2018 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00
i o 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.

2.Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli
w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.W liturgii obchodzimy: święto N.M.P. Tuchowskiej – w poniedziałek, święto św. Tomasza, Apostoła – we wtorek, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek. Plan Wielkiego Odpustu Tuchowskiego w gablocie z ogłoszeniami.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa, ze składką na misje, w piątek o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 10.00. W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 7.00.

5.Rodziców, którzy planują w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka oraz rodziców chrzestnych zapraszamy na katechezę chrzcielną w najbliższą sobotę na godz. 18.00 do kościoła.

6.W przyszłą niedzielę w ramach wędrówek wakacyjnych „Wytrwale wzwyż” wyprawa na Przehybę. Zbiórka przed D.H. „Halka” o godz. 9.00. Uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w Mszy Świętej na Sewerynówce o godz. 17.00, po której zakończeniu nastąpi odsłonięcie tablicy ku czci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu odbędzie się także projekcja filmu „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w Dworku Gościnnym. Szczegóły w gablocie parafialnej i na stronie internetowej Akcji Katolickiej i PTTK.

7.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki
z intencjami na bieżący tydzień.

8.Można już zapisywać się na 36. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowska na Jasną Górę, która rozpocznie się 17. sierpnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii oraz na spotkaniu przed pielgrzymką, które odbędzie się 12. sierpnia. Nie każdy może wyruszyć fizycznie, ale można się też zapisać na pielgrzymkę jako pielgrzymi duchowi, aby towarzysząc duchowo poprzez modlitwę i audycje radia RDN mieć udział w jej duchowych owocach. Zapisani otrzymają specjalne legitymacje. Zachęcamy do udziału. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

9.W środę rozpoczną się poza parafią Msze święte gregoriańskie za zmarłą
† Marię Rajcę

Do użytku wewnętrznego.